- The Blackwire 3300 Series is completely plug-n-play with USB devices, so users can take calls in the office or on the go. Its robust design delivers reliability you can count on. This is the hassle-free headset you've been looking for.
- Boost your on-the-call confidence with professional-quality audio and a customized fit with a headset that can connect to your devices quickly and easily and is ready to go with you wherever you go.
5+
<
>
POLY BW3325 STEREO USB-C/A
Please call to confirm availability and leadtime
Product Details
General Information
| Colour name | Black |
| Country of origin | China, Mexico |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | MacOS |
| Sustainability certificates | TCO |
| Width | 166 mm |
| Depth | 39.5 mm |
| Height | 199 mm |
| Weight | 131 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 209.8 mm |
| Package height | 54.9 mm |
| Package weight | 300 g |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https |
| Compatibility | Compatible with PCs via USB Type-C cable or USB Type-C/A adapter and tablets via 3.5 mm audio port |
| Other operating systems supported | Android, iOS |
| Bundled software | Poly Lens |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10; macOS; Androidâ„¢; iOS |
| Box contents | User guide; Headset; USB Type-C to USB Type-A adapter; Travel case |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219 x 1940 mm |
| UNSPSC-code | 43191638 |
Product Information
| Brand | Poly |
| Type | Headset |
Description
Style, comfort and audio quality Built for style with a sleek design that focuses on comfort and reliability. Poly signature audio quality so you know you will sound great. And intuitive and simple features so every user can connect to their preferred device simply and easily.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
