- Square reception coffee table with circular column and flat round base
- Base and column available in black, brushed steel and white
- 25mm table tops available in beech, grey oak, oak, walnut, light grey, onyx grey, black and white
- Range of square, rectangular & circular tables ideal for entertaining visitors
- Perfect for employees to catch up over a quick drinks break
- A stylish focal point for any breakout space
<
>
Monza square coffee table with flat round black base 800mm - oak
Stock is Available
Product Details
General Information
| Colour | Oak |
| Dimensions (WxDxH) | 800x800x490mm |
| Leg Type | Single Pole |
| Height | 490mm |
| Manufacturer | Dams International |
| Top Material | 25mm MFC |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Shape | Square Table |
| Size | 800mm |
Product Information
| Brand | Monza |
| Type | Reception Table |
Description
Classic, contemporary and refined are the words most often used to describe the Monza table range. Monza tables are available in coffee and poseur table formats as well as standard height meeting or dining tables. With its slim profile circular base and tubular column, Monza has a timeless design that never goes out of style, and the choice of circular, square or rectangular tops allows for customisation of design and function.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
