- Rectangular desks 600mm deep with panel end legs and 2 drawer pedestal
- Two drawer pedestal with two shallow drawers
- Create single hot desks or large clusters featuring durable 25mm melamine worktops
- Desktops available in beech, grey oak, oak, white and walnut
- Panel end legs come complete with adjustable feet
- Choice of matching storage to complement the range
1+
<
>
Maestro 25 straight desk 1600mm x 600mm with 2 drawer pedestal - beech top with panel end leg
Stock is Available
Product Details
General Information
| Colour | Beech |
| Material | Wood |
| Cable Port | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 1600x600x725mm |
| Desk Depth | 600mm |
| Manufacturer | Dams International |
| Pedestals | Fixed 2 Drawer |
| Leg Type | Panel End |
| Frame Colour | Beech |
| Warranty | 10 Year Warranty |
| Style | Rectangular Desks |
| Top Colour | Beech |
| Size | 1600mm |
Product Information
| Brand | Maestro 25 |
| Type | Office Desks |
Description
A staple for the modern office, the Maestro 25 desking range, with its minimal, modern styling and multiple colour options is there when you need it, but doesn’t demand constant attention. The traditional panel end leg design, modesty panel and 25mm melamine desktops create a fully coordinated look and offer a practical, strong presence in any office environment.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
