- Rectangular poseur tables with flat rectangular base and twin uprights
- Base and columns available in black, brushed steel and white
- 25mm table tops available in beech, Barcelona walnut, grey oak, Kendal oak, oak and white, black, light grey, and onyx grey. MTO laminate option available
- Versatile and adaptable tables offer users a comfortable dining position for eating
- Range of rectangular tables which will add charm and warmth to any office breakout room or café area
- Boasting an uncomplicated design and exceptional stability
<
>
Eros rectangular poseur table with flat black rectangular base and twin uprights 1600mm x 800mm - white
Stock is Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Environment Support | FSC Certified |
| Dimensions (WxDxH) | 1600x800x1100mm |
| Frame Colour | Black |
| Height | 1100mm |
| Leg Type | Twin Upright |
| Manufacturer | Dams International |
| Size | 1600mm |
| Shape | Rectangular Table |
| Table Colour | White |
| Warranty | 2 Year Warranty |
Product Information
| Brand | Eros |
| Type | Meeting Tables |
Description
Eros tables have the right proportions, flawless surfaces and a solid foundation, featuring a sturdy, rectangular base and twin uprights available in black, brushed steel and white that offer the ultimate in strength and stability. Eros has a simple yet stylish design which can be used as a dining table or as a meeting table in any traditional or modern breakout space or dining area.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
