- Rectangular dining or meeting tables with flat rectangular base and twin uprights
- Base and columns available in black, brushed steel and white
- 25mm table tops available in beech, Barcelona walnut, grey oak, Kendal oak, oak and white, black, light grey, and onyx grey. MTO laminate option available
- Versatile and adaptable tables offer users a comfortable dining position for eating
- Range of rectangular tables which will add charm and warmth to any office breakout room or café area
- Boasting an uncomplicated design and exceptional stability
<
>
Eros rectangular dining table with flat white rectangular base and twin uprights 1200mm x 800mm - white
Stock is Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Dimensions (WxDxH) | 1200x800x725mm |
| Frame Colour | White |
| Manufacturer | Dams International |
| Leg Type | Twin Upright |
| Shape | Rectangular Table |
| Size | 1200mm |
| Warranty | 2 Year Warranty |
| Table Height | 725mm |
| Use | Indoor |
Product Information
| Brand | Eros |
| Type | Canteen Tables |
Description
Eros tables have the right proportions, flawless surfaces and a solid foundation, featuring a sturdy, rectangular base and twin uprights available in black, brushed steel and white that offer the ultimate in strength and stability. Eros has a simple yet stylish design which can be used as a dining table or as a meeting table in any traditional or modern breakout space or dining area.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
