Product Details
General Information
| Colour | White |
| Material | Wood |
| Cable Management | Yes |
| Cable Port | Yes |
| Environment Support | FSC Certified |
| Eco-Aware | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 1400x1600x725mm |
| Manufacturer | Dams International |
| Number Of Persons | 2 |
| Orientation | Landscape |
| Pedestals | None |
| Leg Type | Straight Leg |
| Frame Colour | White |
| Warranty | 6 Year Warranty |
| Style | Back to Back |
| Top Colour | White |
| Size | 1400mm |
| Standards | Conforms to EN 527-2:2016 |
| Weight | 55.0kg |
Product Information
| Brand | Connex 2 |
| Type | Bench Desk |
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
