- Prints up to 1,200 pages in accordance with ISO/IEC 19752
- High quality genuine Brother black toner cartridge TN251
- Genuine Brother toner cartridges are rigorously tested to print perfectly every time saving you time and money
- Brother's genuine TN2510 high yield original laser toner cartridge protects your printer warranty
- Expertly engineered to keep your printer performing at its best
- The TN2510XL toner cartridge is also available, as a more economical higher yield toner
1+
<
>
Brother TN-2510 Toner Cartridge Black TN2510
283 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-L2860DWE, DCP-L2627DWE, HL-L2400DWE |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 1200 pages |
| Colour toner page yield | 0 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 121 mm |
| Depth | 177 mm |
| Height | 353 mm |
| Weight | 460 g |
| Package weight | 803 g |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 8443999000 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.5 cm |
| Pallet gross weight | 119.6 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
