Product Details
General Information
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-T580DW, DCP-T583DW, DCP-T780DW |
| Colour ink page yield | 5000 pages |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Dimensions (WxDxH) | 40 x 100 x 45 mm |
| Package width | 56 mm |
| Package depth | 123 mm |
| Package height | 55.5 mm |
| Package weight | 250 g |
| Weight | 166 g |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Designed to ensure quality documents every time you print, the genuine Brother BTD180C cyan ink bottle provides a super high yield of 5000 pages, so you can put an end to regular ink replenishment. Just fill up the ink tank and enjoy long-lasting professional quality prints.
From the Manufacturer
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
