- A 34" 1000R curved display surrounds you with a 21:9 aspect ratio
- A USB-C port lets you power up your device and transmit data with just one cable, and a LAN port lets you connect to a LAN-less laptop for ethernet use
- A built-in KVM switch lets you connect and control two sources to your monitor at once, with just one keyboard and mouse
12+
<
>
34 S65UC VIEWFINITY MON KVM SWITCH
Please call to confirm availability and leadtime
Product Details
General Information
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Native aspect ratio | 21 |
| Display technology | LED |
| Touchscreen | No |
| HD type | Wide Quad HD |
| Panel type | VA |
| Response time | 5 ms |
| Screen shape | Curved |
| Contrast ratio (typical) | 3000 |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Display brightness (min) | 280 cd/m² |
| Screen curvature rating | 1000R |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega Infinity DCR |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 86 cm |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| AMD FreeSync | Yes |
| Flicker-free technology | Yes |
| Smart modes | Custom, Eco, FPS, Game, Graphics, RPG, RTS, Sports, Standard |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | No |
| Number of speakers | 1 |
| RMS rated power | 5 W |
| Market positioning | Business |
| Product colour | Black |
| Front bezel colour | Black |
| Feet colour | Black |
| Built-in USB hub | Yes |
| HDMI | Yes |
| Headphone out | Yes |
| Number of upstream ports | 3 |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| HDMI version | 2.0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Headphone outputs | 1 |
| Built-in KVM switch | Yes |
Product Information
| Brand | Samsung |
| Type | Computer Monitors |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
